Duże fontanny miejskie - ozdoby parków i stawów

TITAN series

Doskonałe komponenty tworzą ogromne widowisko. Urządzenia o mocy od 5,5 do 30kW, tworzą  serię Titan.

Titan jest idealny do projektów na dużą skalę, które wymagają maksymalnego efektu wizualnego. Te fontanny o dużej mocy są wykorzystywane na obszernych  zbiornikach wodnych, gdzie mogą osiągać imponujące wartośći i nawet 30-metrowej wysokości obrazy wodne.

fontanna pływająca
Gdańsk Srebrniki - Tiara

Produkty te są fundamentem oferty Aqua Control. Ta linia produktów jest zbudowana przy użyciu pomp odśrodkowych (wykorzystuje wirnik). Pompy te są zaprojektowane do wytwarzania wysokiego ciśnienia, a tym samym wysokich i szerokich strumieni.

fontanna pływająca

Mocne strony

Fontanny serii Titan:

1

Buckingham

Buckingham ma wysoki środkowy strumień otoczony 4 poziomami po 6, wdzięcznie wygiętych strumieni. Każdy poziom ma stopniowo zmniejszaną wysokość i zwiększaną średnicę. Tworzy to efekt piramidy przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnych, spójnych strumieni.

2

Cascade

Titan Cascade wykorzystuje wyspecjalizowaną, specyficzną dla wzoru górną rurkę, która indukuje większy przepływ niż wytwarza pompa. Tworzy to bardzo ciężki i atrakcyjny kształt „sosny”. 

3

Daffodil

Titan Daffodil ma szeroki, niski wachlarz i gruby, wysoki, środkowy strumień. Jest to idealny wzór dla wietrznych jezior. Doskonale sprawdza się również na polach golfowych, gdzie wysoki i masywny wzór mógłby zasłaniać widok na zieleń. Niski wachlarz i pojedynczy, spójny, środkowy strumień nie zasłaniają widoku.

4

Double Trellis

Titan Double Trellis to czysty, 2-poziomowy wzór z 8 wysokimi, łukowatymi strumieniami i 8 podobnymi, niższymi, łukowatymi strumieniami. Ten wzór jest idealny do tworzenia bardzo dramatycznego efektu w zbiornikach wodnych, które mogą być węższe niż inne, dzięki swojemu stosunkowi wysokości do szerokości.

5

Flare & Sky Geyser

Flare and Sky Geyser to 2-poziomowy wzór, który tworzy wysoki, wąski, gładki i spójny gejzer Sky, jednocześnie tworząc dolny wachlarz.

6

Sky Geyser

Sky Geyser Titan tworzy pojedynczy, wąski, gładki, spójny strumień, który jest w stanie osiągnąć maksymalną wysokość, jaką może wygenerować pompa. Jest to wzór, którego należy użyć, jeśli celem jest stworzenie punktu orientacyjnego o ekstremalnej wysokości. Wszystkie bardzo wysokie wzory podlegają zniekształceniom powodowanym przez wiatr.

7

Spoke&Trellis

Wzór Spoke and Trellis charakteryzuje się umiarkowanie wysokimi, łukowatymi strumieniami otoczonymi niskimi i szerokimi strumieniami. Bardzo szeroki wzór zapewnia duży obszar pokrycia, który może pomóc w odstraszaniu ptactwa wodnego. Wzór ten jest szczególnie atrakcyjny, gdy jest oglądany z wyższego punktu obserwacyjnego, zarówno w ciągu dnia, jak i gdy jest oświetlony.

8

Tiara

Tiara to 3-poziomowy wzór z wysokim, centralnym strumieniem, który jest otoczony przez 12 łukowatych strumieni o zmniejszonej wysokości, które z kolei są otoczone przez 12 szerokich łukowatych strumieni.

9

Trellis

Wzór Trellis ma 12 wysokich, wdzięcznie wygiętych, spójnych strumieni. Podobnie jak w przypadku innych wzorów z wysokimi łukowatymi strumieniami, Trellis świeci wyjątkowo dobrze i jest szczególnie piękny, gdy jest oświetlony różnymi kolorami świateł. Dostępny w wariancie z pionowym strumieniem środkowym – Sky Geyser.

10

Quad

Titan Quad to solidny 4-poziomowy wzór, w którym każdy poziom ma 6 łukowatych strumieni. Quad stanowi odważny i mocny akcent.

11

Geyser

Gejzer Titan składa się z wielu strumieni, które przenikają się, tworząc pojedynczy, wysoki i stale falujący wzór. Wzór gejzeru robi spektakularne wrażenie.

12

Scepter

Titan Scepter wytwarza ciężką, nieprzezroczystą masę wody unoszącą się wysoko w powietrzu w atrakcyjnym kształcie. Ten wzór doskonale nadaje się do blokowania widoku i dźwięków ruchu na autostradach oraz obiektów przemysłowych i komercyjnych.

13

Majestic

Model Majestic ma 7 lub 8 (w zależności od mocy) wysokich, spójnych, łukowatych strumieni i 7 lub 8 strumieni o średnim łuku, tworząc piękny wzór o maksymalnej wysokości i znacznej średnicy. Wzór ten maksymalizuje efekt wizualny 2-poziomowego wzoru, ponieważ wszystkie strumienie są wysokie i mają dużą średnicę.

14

Lily

Titan Lily ma szeroki, niski wachlarz i 7 grubych, wysokich, spójnych, łukowatych strumieni. Doskonale nadaje się do wszelkich zastosowań, w których wysoki, jednolity wzór mógłby zasłaniać widok. Niski wachlarz i solidne strumienie są bardzo odporne na wiatr.

15

Fleur de Lis

Fleur de Lis ma wysoki, gładki, wąski, Sky Geyser otoczony 8-strumieniowym pośrednim wzorem w stylu Trellis, który z kolei jest otoczony 8 niższymi i szerszymi łukowatymi strumieniami. Tworzy to efekt piramidy przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnych, spójnych strumieni.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Dobór urządzeń, serwis, sprzedaż, montaż, budowa szaf sterujących, profesjonalne doradztwo

    Fontanny pływające AquaControl 

    oficjalny dystrybutor: Korro Plus

    Kontakt

    © 2023 Justyna Kopeć