logo fontanny pływające

Top 3 Fontanny Pływające na małe stawy: Jak urozmaicić powierzchnię niewielkiego zbiornika

pływająca fontanna
Fontanna Falling Waters - kliknij na zdjęcie by zobaczyć więcej urządzeń z tej serii

Miejsce 3 – Scepter

Przedstawiamy subiektywny ranking fontann z oferty AquaControl, które naszym zdaniem świetnie sprawdzają się na stawach o niewielkiej powierzchni. Tutaj niezastąpiona okazuje się seria Select 2. Jeśli do dyspozycji nie ma zbyt wiele miejsca, ale nadal chcemy, by staw wyglądał pięknie – te 3 fontanny będą idealne. 

Select Series 2 (SS2™): 0,75 kW- 5,5 kW fontanna napowietrzająco – ozdobna

Scepter ma niewielką średnicę wachlarza, przez co do umieszczenia go na stawie nie potrzeba przesadnie dużo miejsca. Urzeka kaskadowym wykończeniem i trzeba przyznać, że jest naprawdę oryginalny!

 

fontanna napowietrzająca

Miejsce 2 – Falling Waters

 

Select Series 2 (SS2™): 0,75 kW- 5,5 kW fontanna napowietrzająco – ozdobna

Niby prosta, a jaka efektowna! Ten pionowy słup wody idealnie sprawdza się jako bariera tłumiąca  hałasy związane z ruchem drogowym czy obiektami przemysłowymi oraz stanowi przykuwający wzrok element krajobrazu.

pływająca fontanna

Miejsce 1 – Crown Gusher

Select Series 2 (SS2™): 0,75 kW- 5,5 kW fontanna napowietrzająco – ozdobna

Wzór ten tworzy maksymalnie efektowną kombinację wysokości i objętości, tworząc jednocześnie piękny kształt. Crown Gusher może być stosowany na wąskich zbiornikach np. o kształcie nerki lub w  małych zatoczkach i jest idealny do maskowania dźwięków ruchu drogowego oraz upiększania otoczenia komercyjnych obiektów. Crown Gusher jest podobny do najlepiej napowietrzającej fontanny dekoracyjnej z gamy AquaControl – Tornado – która znalazła się w naszym Top 5. Cztery Crown Gushery pływają w Tychach na jeziorze Paprocany  🙂

After
Before

Podsumowanie

Walory estetyczne nawet małego stawu można znacząco poprawić przez zastosowanie ruchu wody. Małe kaskady, fontanny pływające w wyjątkowo atrakcyjny sposób wpływają na odbiór zbiornika przez przechodniów, a dodatkowo poprawiają stan wody i żyjących w niej organizmów. Powyższe 3 fontanny to nasi faworyci do małych zbiorników, jednak oferta firmy AquaControl pozwala na swobodny wybór wielu innych wzorów wodnych i wielkości atrakcji. Jak zawsze, pozostajemy do dyspozycji w razie pytań – zarówno za pośrednictwem maila jak i formularza kontaktowego na stronie głównej

Warto zobaczyć

Jak zaprojektować fontannę? - co trzeba wiedzieć

Praktyczny poradnik

Najnowsze

  • All Posts
  • Bez kategorii
Załaduj więcej

To na razie koniec - pracujemy nad tym!

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Dobór urządzeń, serwis, sprzedaż, montaż, budowa szaf sterujących, profesjonalne doradztwo

    Fontanny pływające AquaControl 

    oficjalny dystrybutor: Korro Plus

    Kontakt

    © 2023 Justyna Kopeć