logo fontanny pływające

Fontanna pływająca vs. zamontowana na stałe. Jakie są zalety fontann pływających w porównaniu do stałych fontann?

Fontanna SS2 Daffodil - kliknij na zdjęcie by zobaczyć więcej urządzeń z tej serii

Fontanny pływające stają się coraz popularniejszym wyborem do dekoracji miejskich zbiorników wodnych.  Ich unikalne cechy sprawiają, że są one nie tylko praktycznym, ale i estetycznym rozwiązaniem. W tym tekście odpowiemy na pytanie, czym różni się fontanna tradycyjna od pływającej.

Niezależność od poziomu wody

Fontanny pływające są projektowane tak, aby utrzymywać się na powierzchni wody, co czyni je niewrażliwymi na wahania poziomu  lustra wody. Dzięki temu, niezależnie od poziomu wody w zbiorniku, fontanna zawsze będzie funkcjonować efektywnie i prezentować się estetycznie. To jednak nie wszystkie korzyści umiejscowienia fontanny na powierzchni.

Estetyka i niewidoczna konstrukcja

Zbiorniki naturalne są narażone na naturalne wahania poziomu wody. Wraz z obniżającym się lustrem wody, stelaż w tradycyjnych (stacjonarnych) fontannach zostaje odkryty, psując estetykę obiektu. Podczas pracy fontanny pływającej, pływak jest zasadniczo niewidoczny, co pozwala uniknąć widoku konstrukcji czy stelaży. To podnosi walory estetyczne fontanny, która wydaje się być naturalną częścią zbiornika. Sam zbiornik i jego „zdrowie” również na tym korzystają.

Efektywna cyrkluacja i napowietrzanie wody

Fontanna pływająca pobiera wodę z powierzchni, co pozwala na tłoczenie wody możliwie najczystszej. W efekcie urządzenie jest mniej podatne na zapychanie i  uszkodzenia. Nie wpływa to jednak negatywnie na skuteczność napowietrzania zbiornika. Wręcz przeciwnie, duże wartości przepływu wody w urządzeniach profesjonalnych producentów zapewniają cyrkulację na całej głębokości zbiornika, co skutkuje efektywnym napowietrzaniem i przyczynia się do utrzymania zdrowego ekosystemu stawu – zapobiega to kwitnięciu stawu i idącym za tym nieprzyjemnym zapachem. 

Optymalne chłodzenie i żywotność elementów

Żywotność - w 2009 montowaliśmy pierwsze urządzenia na polskich akwenach, co oznacza, że niektóre z nich działają już ponad 15 lat! Profesjonalne urządzenia wynik ten osiągnęły przez ich najwyższą jakość, ale też ich odpowiednie i regularne serwisowanie.
2009

Zdecydowana większość atrakcji wodnych wyposażana jest w lampy fontannowe, by podkreślić ich piękno także w nocy. Tutaj również fontanny pływające mają swoją niezaprzeczalną zaletę – lampy osadzone na pływaku mają zapewnione odpowiednie chłodzenie, co wpływa na ich żywotność. Silnik również pracuje w optymalnych warunkach, co przekłada się na długotrwałe i bezawaryjne działanie urządzenia.

Łatwość i ekonomia montażu i konserwacji

Montaż i demontaż fontanny pływającej jest znacznie łatwiejszy w porównaniu do fontann stałych. Konserwacja jest szybsza i sprawniejsza, a koszty eksploatacji są obniżone (łatwiejsza obsługa, brak konieczności wynajęcia dźwigu itp.). Nie bez znaczenia jest tu także waga samego urządzenia, która w przypadku fontann pływających Aqua Contol  jest zredukowana do minimum. To sprawia, że nasze fontanny pływające są bardziej ekonomiczne w długoterminowej perspektywie.

Podsumowanie

Fontanny pływające mają mnóstwo zalet, dzięki którym są coraz chętniej wybierane jako ozdoby głównych zbiorników wodnych w Polsce. Po wielu latach pracy z nimi jesteśmy o tym przekonani, a Wy?

Niezmiennie zachęcamy do kontaktu w razie pytań i wątpliwości!

Warto zobaczyć

Jak zaprojektować fontannę? - co trzeba wiedzieć

Praktyczny poradnik

Najnowsze

  • All Posts
  • Bez kategorii
Załaduj więcej

To na razie koniec - pracujemy nad tym!

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Dobór urządzeń, serwis, sprzedaż, montaż, budowa szaf sterujących, profesjonalne doradztwo

    Fontanny pływające AquaControl 

    oficjalny dystrybutor: Korro Plus

    Kontakt

    © 2023 Justyna Kopeć